REHİNE MÜJDESİ

Kategori: DİĞER
REHİNE MÜJDESİ


ASKON Genel Başkanı Mustafa KOCA yaptığı basın açıklamasında, rehinelerin kurtuluşunun son derece kıymetli bir başarı ve sevinilecek bir gelişme olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere tebrik ve teşekkürlerimizi iletiyoruz dedi. Açıklama şu şekilde:

“Üç ayı aşkın bir zamandır, Musul konsolosluğunda görevli personelin rehin olarak tutulduğu sıkıntılı süreç bu gece itibariyle son buldu. Bu süreçte hiçbir personelin burnunun dahi kanamadan sevindirici bir sonuçla bitirilmiş olması son derece memnuniyet vericidir.

Çok iyi biliyoruz ki bu durum kendi kendine olmuş bitmiş bir mesele değildir. Asla su yüzüne çıkmasa bile kabul etmek gerekir ki, arka planda bu iş için çok dikkatli, çok hassas bir çalışma yapılmış ve bu sonuç yakalanmıştır. Bu vesile ile bu çalışmada emeği geçen tüm görevlilere tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyorum.

Gerek siyasetçilerin, gerek diplomatların ve gerekse istihbarat faaliyeti yapan ülkemiz için çalışan tüm görevlilere bu temiz çalışma için minnettarız. Bu tür bir olayla bir daha karşılaşmamayı temenni ederken, rehine olarak tutuklu kalanlara geçmiş olsun, ailelerine de müjdeler olsun demek isterim. 

Tabii aşikar olan bir durum var. Bölgede koordine edilen büyük bir kaos atmosferi var. Maalesef burada gerilimi yüksek olsun diye uğraşan güçler var. Bölgenin geleceği ile ilgili olarak yapılan planlara uygun olarak tırmandırılan bir şiddet var. Bu çerçevede belki birileri adım adım isteklerini gerçekleştiriyorlar. Bölgede başka egemenlikler oluşmasın diye yapılan çalışmalar var. Dolayısıyla potansiyeli en yüksek ülkelerden birisi olarak biz de her daim hedef ülke konumunda kalmaya devam edeceğiz.”

 

KOCA: “Şimdiden sonrası için de yüksek bir dikkate ihtiyacımız devam etmektedir.”

“Özellikle büyüme trendinde olduğumuz sürece, çevreye güven ve istikrar sunduğumuz sürece, sıkıntılı insanlara kalkan olmaya devam ederek umut olmaya çalıştığımız sürece birileri de bizim başımızı ağrıtmak için, bizimle ve insanlarımızla uğraşacaklardır. Bu da işin tabiatında olan bir gerçekliktir. Bu yüzden iyi temennileri dile getirirken bu tür olayların sonuncusunu yaşadığımızı düşünmemize gerek yoktur. En kötülerine hazırlıklı olmak ve yüksek bir devlet dikkatiyle takipte kalmak en doğru yol olacaktır. 

Bir kez daha emeği geçen herkese tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.”  

Etiketler