HAVAALANINA MASKE DESTEĞİ ASKON’DAN

HAVAALANINA MASKE DESTEĞİ ASKON’DAN

Kategori: HABERLER
HAVAALANINA MASKE DESTEĞİ ASKON’DAN

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) maske desteği çağrısına kayıtsız kalmayarak maske desteklerini devam ettiriyor


Covid-19 süresi her kurumu etkilemeye devam ediyor. Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) maske desteği çağrısına kayıtsız kalmayarak maske desteklerini devam ettiriyor.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Kayseri şubesi yönetim kurulu başkan yardımcısı İlker Barlı ve yönetim kurulu üyesi Abdülkadir Taşkın tarafından Devlet Hava Meydanları Kayseri müdürü Fatih Öztürk’e ziyaret yapılarak maske takdimi yapıldı. Başkan yardımcısı İlker Barlı yaptığı açıklamada, “Ülkemizdeki Covid-19 süresince başkanımız Ali Özcan Bey’in öncülüğünde teşkilatlanarak yardım faaliyetlerine giriştik. İlk etapta Kayserimizin kıymetli emniyet mensuplarını ziyaret etmiştik. Bugün ise maske ihtiyacı olduğunu bildiğimiz havaalanı çalışanlarımıza destek olmaya geldik. Onların sağlıkları ve faaliyetleri bizler için çok önemli. Her ne kadar hava taşımacılığı durma noktasında görünse de sağlık için havalanan uçaklarımız faaliyetlerine devam ediyor ve bu uçuşlar içerisinde birçok tehlike barındırıyor. Gerek ülkemize dönen vatandaşlarımız gerekse ambulans maksatlı çalışan hava araçları havaalanına iniyor. Burada alınan güvenlik önlemleri sayesinde ilimiz oluşabilecek sorunlardan kurtulmuş oluyor. Sayın müdürümüz maske desteği çağrısında bulunmuştu. Bizde bu çağrıya kulak verdik. Elimizden gelen bir desteği gösterdik. Bu özveriyi göstermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlker Barlı, “Bu zorlu süreçte virüsün başladığı ilk günden beri desteğimizi esirgemediğimiz toplumun tüm kesimlerine, en çok virüsle iç içe olan, canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza ve güvenlik güçleri mensuplarımıza desteklerimizi sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Her şey içinde karşıtının en azından tohumunu barındırır: Kış yaza dönüşür; yukarıya çıkan her şey aşağıya inmek zorundadır. Bu süreçte karanlık görünse de elbette aydınlıklar gelecektir.” şeklinde konuştu.

Havaalanı İşletme Müdürü Fatih Öztürk ziyaretten memnuniyetini dile getirirken “Kayseri’de görevime iki ay önce başladım. Bu süreçte Covid-19 salgını ile mücadeleye giriştik. Havaalanı ilimize gelen vatandaşlarımızın ilk karşılama alanı. Burada alınacak güvenlik önlemleri Kayseri’nin sağlığı için önemlidir. Bizlere bu hususta destek veren ASKON yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler askon HAVAALANI MASKE