ASKON ERVA SPOR KULÜBÜ FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Kategori: HABERLER
ASKON ERVA SPOR KULÜBÜ faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay spor kulübünü ziyaret ederek öğrencilere ikramda bulundu.
Devamını Oku

HULUSİ AKAR ASKON'DA

Kategori: HABERLER
ASKON İş Dünyası Buluşması'nda konuk Hulusi Akar oldu.
Devamını Oku

HASTA PORTFÖYÜ DEĞİŞTİ

Kategori: HABERLER
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) yönetim kurulu üyesi Ahmet Toprak pandemi sonrası sektörde yaşanan değişimlere, diş hekimliğinde yaşanan sorunlara, doğru bilinen yanlışlara ve yapılması gerekenlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Devamını Oku

KAMU MÜTEAHHİTLERİ İÇİN DÜZENLEME ELZEMDİR

Kategori: HABERLER
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kayseri yönetim kurulu üyesi İlhan Budak inşaat sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu. ASKON Kayseri yönetim kurulu üyesi İlhan Budak, “2021 yılı ve 2022 yılı inşaat sektörünün yavaşladığı bir dönem haline oldu. Bunu açıklayacak olursak üretim maliyetlerinin ve arsa pay oranlarının yukarı yönde ilerlemesi buna sebep olmuştur. Bu dönemde konut almak isteyen kişilerin kredilere ulaşması ve ödemesi zor bir hal almıştır. 2023’te bu durum devam etmemeli. Bu hali ile devam ederse 2021 yılı ve 2022 yılında yavaşlayan sektör duraklama veya yavaşlama sürecinde devam edebilir. Üreten ve imal eden sektör, maliyet yönünde zor bir süreçten geçiyor. Maliyetlerin yukarı yönde ilerlemeye devam etmesi durumunda metrekare maliyetlerinin yüksek seviyelere gelmesi hem üreten hem de alıcılar yönünde zor olacaktır. Bunun temel nedeni inşaatta kullanılan malzeme kalemlerinin sayısının çok fazla olmasıdır. İnşaat sektörünün yavaşlaması bu malzemeleri üreten kişiler için de zor bir dönem içerisine girilmesine sebep olabilir. İnşaat sektörünü sadece müteahhit üzerinden düşünmemek gerekir. Çok geniş bir kapsamdan bahsediyoruz. Bu nedenle bir an önce çözüm bulunması, durma noktasına gelen sektörün canlanması ve ekonomiye katkıda bulunması gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.
Devamını Oku

AR-GE’YE YATIRIM YAPAN KAZANDI

Kategori: HABERLER
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kayseri şubesi yönetim kurulu üyesi Selim Şahin, perde alanında sektörün değişimlerine ayak uyduranların kazandığını belirtti. ASKON Kayseri yönetim kurulu üyesi Selim Şahin, “Pandemi sürecinde araştırma ve geliştirmeye yatırım yapan firmalar kazandı. Bu dönemde markalaşmasına önem verenler, ürün kalite ve çeşitlerini artıranlar başarıya ulaştı. Özellikle perde alanında kendi firmasına yatırım yapanlar ve sektörel ar-ge ür-ge yatırımlarına önem verenler pandeminin bitimi ile hızlı bir kazanç sürecine girdiler. Süreç içerisinde birçok ihtiyacın ötelenmesine karşılık salgının bitişiyle en yüksek ivme perde ve ev tekstili alanına yansıdı. Bu da iş yoğunluğunu getirdi. İyi bir döneme girildi. Özellikle toptancılıkta Türk lirası ile alışveriş yapanlar karlı çıktılar. Eldeki malzeme de değer kazandı. Bu süreç pozitif bir döngüyü sağladı.” ifadelerini kullandı.
Devamını Oku

sonraki haberler