Değerli Okuyucular, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin yeni kurulmuş bir şubesi olarak faaliyetlerimizi bir yıldan biraz daha fazla süredir yürütmekteyiz. İlk
faaliyet bültenimizi sizlere sunuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayımızda yaptığımız faaliyetlerin bir kısmını sizlerle paylaşıyor birkaç hususa değinmek istiyorum.
 
Gelecekten umutluyuz..
 
Bültenin hazırlığı sürecinde üzücü olaylar yaşadık. Ülkemizin gelişmesini engellemek isteyenler tarafından düzenlenen terör saldırılarını şiddetle kınadığımızı birçok kez tekrarladık. Tekrarlıyoruz. Korkmuyoruz, gelecekten umutluyuz.. Bundan sonraki süreçte beklentilerimiz ile ilgili olarak yapılması gereken özellikle yerli üretimi
teşvik edecek yapının sağlanması, teşvik modelinde değişiklik yapılması ve teşvikleri de iyi değerlendirmek gibi birçok alanda ekonomik hareketliliği sağlamalıyız. Bunca yaşananlara Siyasal ve Sosyal Sıkıntılara rağmen ekonomik hareketlilik için, biz sanayici ve iş adamlarına çok iş düştüğü aşikardır.
 
 Gururluyuz..
 
Son olarak, Bakanlar Kurulunun 12/02/2016 tarih ve 2016/8545 sayılı kararınca ASKON “Kamu yararına faaliyet gösteren resmi kurum” statüsü kazanmıştır. Bu kararın alınmasında emeği gecen ASKON Genel Merkez Yöneticilerine, kararda imzası bulunan Bakanlarımıza, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Bu vesileyle bundan sonraki sürecin şehrimiz, ülkemiz ve dünya için barış, hoşgörü, sevgi ve karşılıklı anlayış getirmesini canı gönülden dileriz.
 
Selam ve saygılarımla.
Ali Özcan
ASKON Kayseri Şube Başkanı
 
Askon Kayseri Şubesi Dergisine ulaşmak için tıklayınız