HULUSİ AKAR ASKON'DA

HULUSİ AKAR ASKON'DA

Kategori: HABERLER
HULUSİ AKAR ASKON'DA

ASKON İş Dünyası Buluşması'nda konuk Hulusi Akar oldu.


Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kayseri İş Dünyası Buluşması ve ASKON Kayseri Şubesi yeni hizmet binası açılışı iki ayrı program ile düzenlendi.
ASKON Kayseri İş Dünyası Buluşması programının onur konuğu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar idi. Akar burada yaptığı konuşmada “İnsanlar anladıkları şeyleri hafife alırlar. Nasıl ki bugün birilerinin çıkıp da milli muharip uçağı hafife alması gibi ya da karalamaya çalışması gibi zamanında da bir takım sıkıntılar yaşandı. Hiçbiri evet demedi. Çok şükür herkes ciddiyetle çalışmasına devam etti ve bu günlere gelindi. Geçtiğimiz günlerde sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Devlet Bahçeli’nin katılımıyla milli muharip uçağı oradaki vatandaşlarımıza tanıtıldı. Diğer yanda Hürkuş gösterildi, silahlı insansız hava araçlarının yeni versiyonları ve Atak helikopterlerinin yeni versiyonu tanıtıldı. Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes için büyük bir gurur tablosu olması gerekirken, birileri çıktı milli muharip uçağının bir savaş aygıtı olduğunu, insanları öldürdüğünü, insanlara karşı kullanıldığı gibi bir takım gerçekten çerçevesi dar, ne önü ne arkası var, gelişigüzel laflar. Bunu uzun uzun izah etmeye gerek yok. Bunu Ahmet Kaya bu günleri ya da bu kişileri düşünerek çok güzel cevaplamış. Nereden baksanız tutarsız, nereden baksanız ahmakça. Bir ülkenin silahlı kuvvetlerinin ülkesini savunması, müdafaa etmesi, güvenliğini sağlaması kadar doğal bir görevi ahmakça başka yere saptırmak kadar saçma sapan bir görüş olamaz” dedi.
Aydın son 20 yılda elde edilen kazanımlara değindi.
İş Dünyası buluşmasında katılımcılara hitap eden ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın son 20 yılda elde edilen kazanımlara değinerek konuya ilişkin şunları ifade etti.
Dünya’nın hemen hemen her ülkesine ihracatta bulunan, Dünya’nın hemen hemen her ülkesine uçaklarını gönderen Global bir Türkiye var. Bütün bu kazanımları kaybetmemek adına, istikrar sürsün, kazanan Türkiye olsun diyerek Cumhur ittifakı diyoruz. Dünya Beşten Büyüktür Diyebilen Bir Liderimiz Olduğu İçin, Darbeci zihniyeti bertaraf ederek, demokrasiyi çiğneyenleri yargıladığı için, MİT Krizi, Gezi provokasyonu, 15 Temmuz gibi pek çok hadiseyi bastırabildiği için, Faiz lobisine boyun eğmeyerek, üretmeden kazanmaktan ziyade alınteri ile üreterek kazanan ve kalıcı ve sürdürülebilir ekonomiyi tercih ettiği için, ABD, Rusya ve İran’a rağmen masaya yumruğunu vurarak Suriye’deki sözde devletin önünü kesmek için Fırat Kalkanı ile terör koridorunu yok ettiği için, Yılların kangreni Azerbaycan’da, Karabağ’da, Müslüman soydaşlarımıza verdiği destek için, Mavi Vatan’da hem enerji çalışmaları hem de sularımızı korumak üzere attığı adımlar için, Karada, denizde ve havada her alanda attığı devasa adımlar için, Maaş ve İlaç Kuyruklarını bitirdiği için. Birilerinin çadırdan sahra hastanesi açtığı dönemde ‘’ne gerek var’’ dediği, pandemi döneminde değerini çok iyi anladığımız devasa şehir hastanelerini yaptığı için. IMF’ye borcu kapatıp, Türk lirasındaki utanç verici 6 sıfırı attığı için. Denizin altını kazıyarak Avrasya ve Marmaray’ı yaptığı için. 2022 yılında sadece 6.101 kilometre olan bölünmüş yolları 28.700 Kilometrenin üstüne çıkardığı için, 97 teknopark, 1567 Ar-Ge ve tasarım merkezi kuluçka merkezleri ve 222 bin AR-GE çalışanı sağlayarak sanayi ve teknoloji alanında çığır açtığı için. İstihdam, üretim ve ihracat artışı yoluyla bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak amacıyla oluşturduğu cazibe merkezleri ile Adıyaman’dan, Bayburt’a, Gümüşhane’den Şırnak’a 23 ilimizin bölgesel dezavantajlığını kaldırıp tüm Türkiye’yi kalkındırdığı için.
Biz iş insanları için son derece önem arz eden, denizler üstüne dahi inşasını yaparak 2003’te sadece 26 tane olan havalimanı sayısını 62’ye çıkarttığı için. 83 adet olan tünel sayısını, delinemez denilen dağları delerek 500 adetlere çıkardığı için. Yavuzselim Köprüsünü, göğsümüzü kabartan 1915 Çanakkale köprüsünü, Hızlı treni, İstanbul’u Dünya lojistik merkezine dönüştürmekte olan eşsiz İstanbul Havalimanını yaptığı için. Ve yine biz iş insanlarına vizesiz seyahat imkânı tanıyan yeşil pasaport imkânını sağladığı için. İhracatta 300 milyar dolara varmamız, TOGG’umuz, İHA’larımız, TCG Anadolumuz, Altayumız, Korayımız, Hürkuşumuz, İMECE uydumuz, savunma sanayindeki devasa adımlar daha neler neler…
Bugün başörtüsüne saygı duyuluyorsa Cumhurbaşkanımız Erdoğan sayesinde, bugün Kürt kardeşlerimiz dillerini rahatça konuşabiliyor, kendi dillerinde TV yayını izleyebiliyorlarsa Kürtçe kurslar açılabiliyorsa Erdoğan sayesinde bunlara unutmayalım. Bugün öğrencilerimiz sıralarında ücretsiz kitaplarını bulabiliyorsa yine Erdoğan sayesinde bunları da unutmayalım.
Ve fethin sembolü… Yapamaz, açamaz diyenler tarihe şahitlik etti. İstanbul’un Fatihi Sultan Mehmet Han’ın mirasına sahip çıkarak Ayasofya’yı yeniden vakfedildiği üzere ibadethane olarak özgürlüğüne kavuşturdu.
İşte bu nedenlerle dünya mazlum ve mağdurlarının umudu, Türkiye Yüzyılının mimarı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyor ve destekliyoruz.
ASKON Kayseri yeni hizmet binası açıldı
Günün ilk etkinliğinde ASKON Kayseri şubesinin yeni hizmet binasının açılışı dualar eşliğinde gerçekleştirildi.
Kayseri’de düzenlenen programlara
Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Mahmut Gürcan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Başkan Vekili Bekir Ayın ASKON Kayseri Şube Başkanı İlker Barlı, protokol üyeleri ve iş adamları katıldı.

Etiketler akar savunma bakan