Kayserili Siyasilerimize Çağrı

Kayserili Siyasilerimize Çağrı

Kategori: HABERLER
Kayserili Siyasilerimize Çağrı

İkinci Abdülhamid döneminde yapımı planlanan, Karadeniz'i İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz'e bağlayacak Karadeniz-Akdeniz Yolu Projesi'nin birinci etabında sona gelindiği bildirildi.


Projenin ilk kez Osmanlı İmparatorluğu döneminde Sultan Abdülhamit tarafından 1870 yılında Fransız mühendislere çizdirmesiyle başladığı ve bu yolun, geçmişin rüyası, aynı zamanda İkinci Abdülhamid'in rüyası olması sebebiyle önem arzetmektedir.
 
Medyada Yer alan Karadeniz'in en önemli projeleri arasında olan Karadeniz – Akdeniz Yolu projesi Karadeniz'i İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz'e bağlayacak Karadeniz-Akdeniz Yolu bölgeleri birbirine bağlayacak, 
Ordu'yu en kısa yoldan Sivas, Kayseri, Osmaniye ve Adana gibi iller başta olmak üzere Akdeniz'e bağlayan bir hat olan Karadeniz-Akdeniz Yolu Projesinin kavşak noktası Kayseri olduğunda, şehrimizin turizm ve ticareti konusunda katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Ayrıca ihracat ve ithalat noktasında şehrimize yapacak katkıyı ve Kayseri’nin kavşak noktası olma özelliğini arttıracağı kanaatindeyiz dolayısıyla ülke ekonomisi bundan kazançlı çıkacaktır. Aynı zamanda limanlara olan bu yakınlık yakıt ve zaman tasarrufu sağlanacaktır.
Bir sanayi şehri olan ilimizin Akdeniz ve Karadeniz gibi önemli liman noktalarına ulaşımın kolaylaşması, yolların kısalması lojistik açısından önem arz etmektedir. Yolun geçiş güzergahının merkez noktasının Kayseri olması yönünde Kayserili siyasilerimize çağrıda bulunuyoruz.
 
 
 
                                                                                               Askon  Kayseri Şubesi 
                                                                                      İmalat Sanayi Sektör Kurulları Başkanı
                                                                                            Musa Kızılöz
 
            
  Askon Basın Müşavirliği 12.022015/1451
 
Etiketler

Fotoğraflar